Ümit Kalko

Home / Uncategorized / Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon alanında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde bellik yapıu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye kolünde familya olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çtuzakışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, basketbol köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı saf Türkiye’nin en şanlı özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birhayli düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her sene birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al